(097) 870-63-63
Якісне та ефективне утеплення приватних будинків та квартир !!!
Як правильно утеплити квартиру чи будинок: зовні чи всередині?

Зміст:


Утеплення допомагає зробити житло затишним, будь-якої пори року підтримує в приміщеннях оптимальну температуру, а також дозволяє суттєво економити на опаленні та кондиціонуванні будинку.

Можна виділити два основні види теплоізоляції - зовнішній та внутрішній. Багато фахівців рекомендують комбінувати обидва види, але в якості першорядного виділяють все-таки зовнішнє утеплення стін, яке підвищує експлуатаційні характеристики будівель та вирішує цілу низку серйозних проблем: запобігає розвитку цвілі та грибкових мікроорганізмів, підвищує звукоізоляцію, герметизує шви та стики, перешкоджає процесам усадки, видаляє вологу тощо.

У цій статті ми спробуємо розібратися, які плюси та мінуси мають обидва види утеплення, а також з якими проблемами ви можете зіткнутися. 

Зовнішнє утеплення: переваги та недоліки. 

Якісна теплоізоляція, виконана професійною бригадою, створює комфортні умови у квартирі або приватному будинку незалежно від погодних умов. Існує два основних види зовнішнього утеплення стін: мокрий та сухий (вентильований фасад).

 1. "Мокрий" спосіб
  Свою назву технологія отримала через специфіку роботи, оскільки майстри змішують з водою сухі будівельні матеріали (клей для утеплювача або штукатурку). Плити пінополістиролу або мінеральної вати закріплюються на стінах будівель, після чого армуються та виштукатурюються.
 2. "Сухий" спосіб (вентильований фасад)
  Технологія передбачає створення повітряного прошарку між облицюванням та матеріалами, що забезпечує хорошу вентиляцію. Для того, щоб захистити конструкцію від води, утеплювач накривається спеціальною мембраною, що не перешкоджає випаровуванню вологи. “Сухий” каркас ефективно приховує будь-які дефекти, тому поверхні не потребують додаткової підготовки та вирівнювання перед монтажем.

Плюси зовнішнього утеплення:

 • додатковий захист знижує можливість деформації стін будівлі;
 • загальний термін служби будівництва зростає;
 • утеплювач не дозволяє стінам промерзати взимку та перегріватися влітку, що значно знижує витрати на опалювальні прилади та кондиціонер;
 • точка роси знаходиться зовні, тому на поверхнях не утворюється конденсат;
 • площа внутрішніх приміщень залишається постійною;
 • оновлення та формування естетичного фасаду;
 • відмінна звукоізоляція стін;
 • надійна герметизація швів у панельних будинках.

 

Недоліки зовнішнього утеплення:
Слід зазначити, що набір недоліків багато в чому залежить від якості теплоізоляційних матеріалів та професіоналізму бригади, яка займалася підготовкою стін та монтажем.

 • не рекомендується проводити утеплення взимку за мінусової температури;
 • теплоізоляція - досить тривалий процес, тому вам доведеться запастися терпінням;
 • зовнішнє утеплення значною мірою залежить від кліматичних умов. Наприклад, роботи не проводяться при опадах або сильному вітрі, через який клей і ґрунтовка занадто швидко висихають і можуть утворювати тріщини.

Окремої уваги заслуговують теплоізоляційні матеріали, які мають різний набір характеристик. Найбільшою популярністю користуються мінеральна вата, пінопласт та пінополістирол. 

teplo tex stroi 7 teplo tex stroi 8

 

Внутрішнє утеплення: переваги та недоліки

 

При внутрішньому утепленні матеріали монтуються зсередини будинку, і в цьому полягає його відмінність від зовнішнього. Найчастіше такий вид теплоізоляції застосовується у двох випадках: якщо ви хочете зберегти початковий вигляд будівлі (наприклад, елементи декору) або доступ до зовнішньої поверхні будівлі з якоїсь причини ускладнений.

Плюси внутрішнього утеплення:

 • забезпечує незначне (на кілька градусів) підвищення температури у кімнатах;
 • допомагає скоротити втрати втрати;
 • можливість заощадити на матеріалах, що складніше зробити за умов зовнішнього утеплення;
 • внутрішні роботи можна виконувати у будь-яку пору року та за будь-якої погоди.


Мінуси внутрішнього утеплення:

 • площа внутрішніх приміщень зменшується;
 • між стіною та утеплювачем накопичується волога, що може провокувати зростання цвілі та грибка;
 • стіни промерзають та поступово деформуються, оскільки не захищені від негативного впливу зовнішнього середовища.

До інших параметрів, які також відіграють важливу роль при утепленні стін, входять:

 1. Ступінь теплоізоляції. Від цього критерію залежить рівень утеплення будинку. Що нижче опускаються температури взимку, то вище має бути цей показник.
 2. Паропроникність. Якщо конструкція та матеріали не пропускатимуть вологу, це призведе до появи конденсату.
 3. Термін експлуатації. Як тільки утеплювач втрачає свою початкову форму, він перестає виконувати покладені на нього функції, що відображається на рівні теплоізоляції.

 

Переваги утеплення фасадів у компанії “ТеплоТехСтрой”

 

Компанія “ТеплоТехСтрой” пропонує послуги з утеплення фасадів будівель під ключ на всій території України. Ми використовуємо лише якісні теплоізоляційні матеріали, що мають відповідні сертифікати та відмінні експлуатаційні характеристики, а також сучасні технології, що відповідають усім вимогам сьогодення.

Для того щоб швидко та надійно утеплити свій будинок або квартиру, зробіть всього 5 простих кроків:

 • Залишіть заявку на сайті або замовте дзвінок.
 • Домовтесь з менеджером про виїзд нашого замірника на об'єкт (безкоштовно).
 • Разом з нашим консультантом підберіть матеріали, визначте бюджет та складіть кошторис.
 • Укладіть договір.
 • Дочекайтеся виїзду бригади на об'єкт та закінчення робіт (оплата провадиться за фактом виконання).

 

teplo tex stroi 9

Вартість послуг залежить від кількох важливих факторів: методики утеплення будівлі, вибору теплоізоляційних матеріалів, обсягу робіт, необхідності додаткового обладнання та оснащення.

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами телефоном або онлайн. Ми проконсультуємо вас, допоможемо підібрати оптимальний варіант та узгодимо зручні для вас терміни виконання робіт.